Spakenburg.jpg

Welkom op de website van de Nierpatiëntenvereniging Zwolle!

nieren

Hebt u nieren.nl al bezocht?

De website www.nieren.nl is vorig jaar van start gegaan en is bedoeld voor nierpatiënten, hun naasten, nierdonoren en andere betrokkenen.
Nieren.nl is een plek waar u anderen kunt ontmoeten die te maken hebben met nierziekte of nierschade. De site bevat informatie over nierziekten, behandelingen en leven met nierschade. Het is een initiatief van de Nierstichting en van de Nierpatiënten Vereniging Nederland (NVN).

Mensen zoals u!

Nieren.nl is een plek waar u anderen kunt ontmoeten die te maken hebben met nierziekte of nierschade. Meldt u hiertoe aan als deelnemer. U krijgt toegang tot de beveiligde omgeving. Daar kunt u onder meer:

 • een gesprek voeren
  Op nieren.nl vindt u gespreksgroepen rond bepaalde thema’s. Bijvoorbeeld ‘Voeding en dieet’ of ‘Partner van’. U kunt een gesprek starten of deelnemen aan een gesprek.
 • nieuwe contacten aangaan
  Voert u liever een persoonlijk gesprek? U kunt een persoonlijk bericht naar een andere deelnemer sturen. Bijvoorbeeld naar iemand die dezelfde ziekte heeft of naar iemand die bij u in de buurt woont. Als de ander uw bericht accepteert, kunt u berichten naar elkaar sturen.
 • een blog bijhouden
  In een blog kunt u vertellen wat u hebt meegemaakt of wat u bezighoudt. Zo geeft u anderen een kijkje in uw leven. U bepaalt zelf wie uw blog mag lezen: alleen deelnemers of alle bezoekers van nieren.nl. U kunt de blogs van andere deelnemers lezen en daarop reageren.

Bibliotheek

De bibliotheek bevat veel informatie over nierziekten, behandelingen en het leven met nierschade. U kunt er vanuit gaan dat de informatie betrouwbaar is. Alle teksten zijn gecheckt door artsen en andere zorgverleners. Ervaringsdeskundigen (patiënten) hebben ook meegewerkt aan de inhoud. De redactie zorgt dat de Bibliotheek actueel blijft. Ook wil de zij de Bibliotheek verder uitbreiden.

Recepten

Op nieren.nl staan ook veel recepten. Bij elk recept staat vermeld hoeveel zout (natrium), eiwit, kalium en fosfaat het gerecht bevat. Zo kunt u snel zien of het gerecht in uw dieet (of dat van uw naaste) past. Als deelnemer kunt u uw favoriete recepten eenvoudig printen en/ of bewaren.

Alle voordelen op een rij

 • Nieren.nl biedt u dus verschillende voordelen:
 • gesprekken met deelnemers over onderwerpen die u bezighouden
 • een groeiende bibliotheek met betrouwbare en actuele informatie
 • afwisselende voedingsrecepten die aansluiten bij uw (dieet)wensen

Veel mensen hebben www.nieren.nl al ontdekt. Ruim 1800 mensen hebben zich al aangemeld als deelnemer. Daarbij trekt www.nieren.nl dagelijks duizenden bezoekers/ overige belangstellenden.